Spływy kajakowe

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty spływów kajakowych po Drawie i Korytnicy, noclegów oraz wyżywienia.

Noclegi

Wyżywienie

Spływy jednodniowe

Spływy dwudniowe

Spływy wielodniowe

Spływy dla grup/firm

Drawa

Korytnica

Sprzęt

Regulamin

Cennik

Blog

Kontakt

wróć do bloga

Co zabrać na wielodniowy spływ kajakowy

16 marca 2018

Temat rzeczy przydatnych na jednodniowy spływ już poruszyliśmy wcześniej, teraz nadszedł czas na zebranie w jednym miejscu rzeczy niezbędnych na spływ kilkudniowy. Istotną sprawą w przypadku wybierania się na spływ kilkudniowy jest to czy będziemy spać pod namiotem czy w wynajętych pokojach, czy będziemy musieli żywić się we własnym zakresie czy też będziemy mieli zapewniony catering, a także czy wszystkie rzeczy będziemy musieli zapakować do kajaka, czy też mamy zapewniony transport bagaży. Te pytania są niezwykle ważne, gdyż weryfikują listę rzeczy przydatnych na spływie kajakowym, który trwa więcej niż jeden dzień. Kajaków nie da się rozciągnąć więc zabierając dużo rzeczy, w dodatku pakowanych nie do końca "z głową" złapiemy się na tym, że nie jesteśmy w stanie zapakować ich do kajaka, a niestety o transporcie bagaży nie pomyśleliśmy. 

Poniżej przedstawiamy listę niezbędnych rzeczy, które warto zabrać na spływ kajakowy, oczywiście pamiętając o wcześniejszych zależnościach i odrzucając nam te niepotrzebne np. ze względu pobytu w domkach, a nie na biwaku.

 

Lista rzeczy na wielodniowy spływ kajakowy:

⦁ namiot

⦁ śpiwór

⦁ karimata

⦁ pojemnik na wodę

⦁ jedzenie i picie

⦁ butla turystyczna z palnikiem

⦁ zapałki( najlepiej woododporne), podpałka

⦁ talerz- miska, sztućce( niezbędnik)

⦁ worek wodoodporny na nasze rzeczy

⦁ worek na śmieci

⦁ odzież: na co dzień, przeciwdeszczowa, do spania, strój kąpielowy, czapka z daszkiem( odzież zależna jest także od pory roku w jakiej wybieramy się na spływ)

⦁ ręcznik

⦁ przybory toaletowe

⦁ toporek, saperka, latarka

⦁ apteczka

⦁ telefon komórkowy

⦁ gotówka( na trasie spływu może być problem z bankomatem, a sklepy wiejskie lub obwoźne nie zawsze wyposażone są w terminale)

⦁ linka( przydatna w wielu przypadkach np.: cumka, rozwieszenie rzeczy)

Rzeczy przydatne na wielodniowym spływie kajakowym